Amersfoorts forum voor architectuur, stedenbouw en landschap

FacebookVimeopodcastInstagramLinkedinNewsletterEnglish

 

Lancering Militour op de Dag van de Architectuur

14 juni 2025 11.00 tot 15.00

De militaire aanwezigheid heeft sterk bijgedragen aan de ruimtelijke en economische ontwikkeling van Amersfoort en omgeving. De Militour is een nieuwe architectuurkaart door FASadE over militair erfgoed in Amersfoort en omgeving (Soest, Soesterberg en Leusden) met het accent op architectuur, stedenbouw en landschapsontwerp.

De Militour zal worden gelanceerd op de landelijke Dag van de Architectuur op zaterdag 14 juni in de Sint Aegtenkapel. In de Sint Aegtenkapel recreeërden vroeger Rooms-Katholieke militairen. Sprekers zijn Dick van Wageningen, architect werkzaam o.a. voor Defensie en Hank van Tilborg tuin- en landschapsarchitect en directeur van H+N+S Landschapsarchitecten. Zij gaan het hebben over de betekenis van architectuur voor defensie en over de relatie met het landschap.

Je kunt aan het ochtendprogramma meedoen of aan het middagprogramma. Met het ochtendprogramma heb je ook toegang tot het middagprogramma!

Ochtendprogramma:
Tijd:
11.00 -13.00 uur - fietstocht Militour met ’t Gilde,
vertrekpunt 11.00 uur: De Stier (rotonde Scheltussingel/Flierbeeksingel) 

Bestel hier je ticket voor het ochtendprogramma (ook geldig voor het middagprogramma)

Middagprogramma:
Inloop: 13.30 uur
Start: 14.00 uur – lancering Militour 
14.05 uur - 14.10 uur auteur Jan Carel van Dijk
14.15 uur – 15.00 uur presentatie Hank van Tilborg (H+N+S Landschapsarchitecten) en Dick van Wageningen (Van Wageningen Architecten)
15.00 uur - uitreiking Militour aan wethouder Dijksterhuis

Daarna borrel en muzikale begeleiding door Michiel Buursen

Bestel hier je ticket voor het middagprogramma (niet geldig voor het ochtendprogramma)

Adres middagprogramma: De Aegtenkapel, 't Zand 37, 3811GB Amersfoort
Bereikbaarheid: routebeschrijving voor openbaar vervoer en parkeren? Klik hier
Toegankelijkheid: De Sint Aegtenkapel beschikt over een lift en is dus toegankelijk voor mensen iets minder goed ter been. Meer vragen over de toegankelijkheid van het evenement? Stuur een mail met je vraag naar info@fasade.nl

Zin in een nieuwsbrief vol architectuur, stedenbouw en landschap?   Meld je aan

FASadE agendeert / Lees meer

Agenda

Architect Hans Ruijssenaars, Landgoed ISVW